650324

Česko s přehledem vyhrálo nad Francií 5:1!

Česku se souboj proti přece jen trochu slabšímu týmu podařil. Díky úspěšným střelcům Němcovi (2 góly), Sobotkovi, Jágrovi a Červenkovi. Po druhé výhře je reprezentace na čtvrtém místě skupiny A o bod za druhým Švédskem i třetím Švýcarskem. První je Kanada.

Nejaktivnějším hráčem francouzského týmu se stal dle našeho názoru paradoxně brankář Hardy, který dokázal zadržet většinu českých střel. Ve 28. minutě Češi ovšem předvedli menší zmatek v obranném pásmu a dovolili soupeři snížit. Volný puk zpoza branky propadl ke Hecquefeillemu, který si sjel od modré a propálil vše včetně Pavelce.

Na začátku druhé třetiny Pavelec zlikvidoval šanci Chakiachvilliho. Častá střelba obránců se vyplatila v 22. minutě, kdy před Hardym přejel Červenka při projektilu Němce od modré a puk skončil pod břevnem – 1:0 pro Česko.

Publikum ožilo ve 27. minutě, když Hertl poslal puk po mantinelu na Sobotku, který se dostal k opakované střele a napodruhé využil clony před Hardym, který toho opět moc neviděl – 2:0 pro Česko.

Ve 28. minutě soupeř snížil na 2:1, viz výše. Naštěstí ne nadlouho.

Třetí gól zařídilo duo Kovář – Jágr. Prvně jmenovaný střílel z mezikruží a druhý dorážel zblokovaný pokus za brankovou čáru – 3:1 pro Česko ve 45. minutě.

O tři góly to bylo za další čtyři minuty. Voráček ve středním pásmu uvolnil do úniku Hertla, kterého sice ještě Hardy vychytal, puk se však vrátil na hůl útočníka San Jose a ten zpoza branky našel Němce – 4:1 pro Česko.

Ve zbytku utkání se zrodila první využitá přesilovka v českém podání. Puk se dostal na modrou čáru k Němcovi, který vystřelil do hrudi Hardyho, volný kotouč promáchl před brankou Sobotka, ale Červenka už ho zatloukl za francouzského brankáře – 5:1 pro Česko.

5 : 1

Česko : Francie

(0:0, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 22. Němec (Novotný), 27. Sobotka (Krejčík), 45. Jágr (Jan Kovář, Simon), 49. Němec (Hertl, Voráček), 55. Červenka (Němec, Krejčík) – 29. Hecquefeuille (Lamperier, Guttig). Rozhodčí: Nord (Švéd.), Rantala – Suominen (oba Fin.), Pihlblad (Švéd.). Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 17.110 – poprvé na českém zápase nevyprodáno.

Česko: Pavelec – Jordán, Hejda, Nakládal, Kolář, Němec, Čáslava, Krejčík – Voráček, Sobotka, Hertl – Jágr, Jan Kovář, Simon – Červenka, Novotný, Erat – Smoleňák, Koukal, Zaťovič. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.

Francie: Hardy – Manavian, Auvitu, Hecquefeuille, Besch, Janil, Diedue Fauvel, Chakiachvili – Y. Treille, Meunier, Desrosiers – Fleury, A. Roussel, T. da Costa – Bertrand, Raux, S. Treille – Claireaux, Lamperier, Guttig. Trenéři: Dave Henderson a Pierre Pousse.

Zdroj: ČT, ČTK