Třetina, přestávka, prodloužení, nájezdy…

:

2

Lotyšsko

INFO

Děkuji vám za pozornost. Budeme pokračovat zase v pondělí večer u zápasu s Kanadou. Kromě toho se začátkem příštího týdne můžete těšit na náš hokejový speciál formou videa.

22:28

Lotyšsko teď mělo šest lidí na ledě, bude se vylučovat. Český tým bude hrát přesilovku.

22:27

Češi kombinují v útočném pásmu, o rychlý výpad se pokusil Voráček, ale jeho střela byla sražená mimo.

22:25

Erat se pokusil o gól, nevyšlo to. To nevadí, máme náskok.

22:24

Lotyši teď měli neuvěřitelnou šanci, Dzerinš po výborné přihrávce od Darzinše netrefil úplně prázdnou branku! Super!

22:21

Klepiš uvízl s kotoučem na holi v rohu, Jágr tak jeho akci podpořit nemohl.

22:16

Ondřej Němec je zpátky, konec lotyšské přesilovky. Komerční přestávka.

22:16

Lotyšům se v útočném pásmu úplně nedaří. Teď nedokázal Dzerinš zpracovat přihrávku Širokovse.

22:16

Ondřej Němec jde za hru vysokou holí na dvě minuty ze hřiště. Lotyšská přesilovka.

INFO

V hledišti je dnes 17 383 diváků, opět vyprodáno.

22:13

U lotyšské brány se Češi a Lotyši perou, Kovářovi dokonce strhli helmu a v úzkých byl i Jágr, který mu přispěchal na pomoc, chtěl ho vyprostit ze sevření soupeře.

22:11

Hraje se na české polovině hřiště, ale Lotyši prakticky nemají šanci dát gól. Momentálně o puk soutěží Němec a Saulietis.

22:06

Další Smoleňákův pokus o gól brankář Masalskis opět zlikvidoval.

22:03

Voráček dal ještě v posledních sekundách přesilovky další gól, je to 4:2!

22:02

Růžička si bere oddechový čas.

22:02

Útok na Jágra ze strany dalšího norského hráče, Krisjanise Redlihse. Česká přesilovka 5:3 ještě zhruba minutu.

22:00

Jass z lotyšského týmu jde na trestnou lavici.

21:57

Rozehrávka Lotyšska a zase zakázané uvolnění.

21:56

Němec je zpátky na ledě, konec českého oslabení.

21:55

Začala třetí třetina.

21:43

Třetí třetina začne zhruba ve 21:55. Střely na branku ve druhé třetině: Lotyšsko – 3, ČR – 15.

21:40

Druhá třetina skončila.

21:39

Lotyši teď byli v útočném pásmu, gól nedali.

21:37

Ondřej Němec jde na trestnou lavici za poražení. Lotyši se právě pokusili o gól.

21:35

Edgars Masalskis i nadále brání všem českým hráčům dát gól. Od začátku třetiny se Češi pokusili patnáctkrát.

21:34

Lotyši oslabení zvládli, i když to nevidíme rádi, se ctí. Už jsou kompletní.

21:32

Štěstí opět zkusil nakládal, ale marně, brankář je prostě moc dobrý. Klepiš zpátky na hřišti, Češi střídají.

21:32

Nakládal hned po komerční přestávce nahazuje puk do útočného pásma. Ještě 90s přesilovky.

21:28

Pokračuje dlouhá česká přesilovka. Super!

21:26

Jágr dal góóóóóóól!

21:24

Další faul na Klepiše, Sotnieks seknul Klepišovi do břicha. Česko hraje pětiminutovou přesilovku, teď ještě 20s přesilovky 5:3. Sotnieks dostal trest do konce utkání!

21:23

Voráček poslal puk před brankáře a Jágr se do brány pokusil kotouč protlačit, leč neúspěšně. Na ledě druhá přesilovková formace.

21:20

Češko hraje přesilovku, Andris Dzerins sekal.

21:20

Čeští hráči se velmi často dostávají do výhodné pozice, ale na gól to není. Škoda!

21:18

Lotyšskému brankáři Masalskisovi se ve včerejším utkání s Kanadou nevedlo, dnes brání bránu skutečně neprůchodně.

21:16

Klepiš je i přes své zranění velmi aktivní.

21:13

Daugavinš s pukem kroužil kolem české branky, teď už obsazené Pavelcem, ale jeho bekhendový pokus byl sražen.

21:13

Prudkou přihrávku Koláře Zaťovič nezpracoval, jinak by možná byl další gól.

21:12

Češi teď hrají s nesmírným tlakem.

21:09

Česko dalo góóóóóóóóóóóóól!

21:09

Maris Jass (LAT) jde na trestnou lavici.

21:08

Ondřej Pavelec nastupuje za Saláka do brány.

21:07

Lotyšsko dalo gól! Česko bude střídat brankáře.

21:05

Češi dali góóóóóóóóóóóóól!

21:03

Klepiš zpátky na ledě, dlouhá rozehrávka Lotyšů končí ofsajdem.

21:02

Začíná druhá třetina.

INFO

Čeští hokejisté se v první třetině dostali do potíží při vlastním oslabení. Pokračujeme ve 21:02.

20:47

Konec první třetiny.

20:46

Pro změnu Lotyši poměrně často „využívají“ zakázané uvolnění.

20:45

Český tým se drží v útočném pásmu.

20:43

Opět střelecký pokus, tentokrát v podání Nakládala z dálky. Puk proletěl kolem levé tyče.

20:42

Zakázané uvolnění Lotyšska.

20:41

Češi se alespoň dobře brání, zatím nepustili Lotyšsko ke střele.

20:37

Martin Zaťovič (CZE) jde na trestnou lavici. Faul přišel dávno před tím, než se pískalo, jen se čekalo, než se náš tým dotkne kotouče.

20:37

Lotyšsko právě vstřelilo branku. Přitom nebylo tak těžké mu v tom zabránit.

20:35

Jágr podrazil českého útočníka a jde na trestnou lavici. Lotyši hrají přesilovku.

20:31

Kovář měl jedinečnou šanci dát gól. Nevyšlo to, levým betonem lotyšský brankář chytil. O chvíli později se na opačné straně hřiště Džerinš natlačil na Saláka a rozhodčí poslali hru do středního pásma.

20:30

Postavení mimo hru v podání lotyšského týmu, komerční přestávka.

20:28

Dominik Simon se vyháčkoval z rohu a z ostrého úhlu vystřelil těsně mimo.

20:27

Maris Jass z lotyšského týmů se pokusil o gól, leč neúspěšně.

20:26

Voráček skoro dál gól, lotyšský gólman Masalskis ale měl své území pohlídané.

20:22

První střela na Saláka z hole Armandse Berzinše, Salák bez problémů chytil.

20:19

Klepiš odešel do kabiny, hvizd rozhodčích při faulu v pískotu fanoušků zanikl a Lotyšům se podařilo dostat gól do české brány. Ale gól neplatí.

20:17

A už je tu faul na Klepiše. Je zraněný.

20:16

Druhá formace v čele s Jágrem je na hřišti. Do útočného pásma se ženou Lotyši.

20:15

Zápas začíná!

20:13

Lotyši Česko ještě nikdy neporazili. Teď už jsou oba týmy na hřišti.

20:11

Úvodní sestavy:

Lotyšsko: Masalskis – Redlihs, Jerofejevs, Sotnieks, Galvinš, Širokovs, Cibulskis, M. Jass – Sprukts (A), Redlihs, Bukarts – Darzinš (A), Daugavinš (C), Džerinš – Sauleitis, Berzinš, Cipulis – Bajaruns, Skvorcovs, K. Jass – Abols.

Česko: Salák – Hejda (A), Němec, Kolář, Nakládal, Čáslava, Jordán, Krejčík – Sobotka, Erat, Voráček (C) – Klepiš, Kovář, Jágr (A) – Červenka, Novotný, Smoleňák – Koukal, Hertl, Simon – Zaťovič.

Rozhodčí: Olenin, Stricker – Kilian, Puolakka.

20:09

Jágr nemá zraněný malíček na šampionátu poprvé. Nejdříve ho zranil německý obránce Schauer v roce 2005. Včera si za to trošku mohl sám. V brankovišti neměl co dělat, a proto švédský obránce nedostal trest. I tak nám Jágra oslabil, naštěstí však bude moci dnes nastoupit.